Copyright 2019 - Djomo Gangkar

Vítejte na stánkách chovatelské stanice Djomo Gangkar

Název DJOMO GANGKAR v překladu znamená vládkyně bílých plání, nežijeme však v horách, ale v současné době v Polabí a Pojizeří. V malebné vesničce Mečeříž, nedaleko Benátek nad Jizerou, z Prahy směrem na Mladou Boleslav.

Dneska smečka bydlí v domečku se zahrádkou a je jí tu dobře. Pesani mají možnost výběhu na zahradě v mé přítomnosti, ale stejně nejraději sdílejí místo, kde jsem já. Dá se říci, že mají „luxusní psí boudu“, kde žijí s paničkou a jejími dalším obyvateli – což jsou exotičtí hlodavci (např. africké minimyšky), vakoveverkami, plšíky africkými, papoušky aratingy zlatými.

Pro tibetské teriéry je to přesně to pravé - jsou průvodci životem. Tak, jak jim je odpradávna předurčeno. A štěňata? Samozřejmě vyrůstají doma s celou smečkou. Tím jim je dána maximální možnost socializace.

Samozřejmostí je i to, že všichni mají nejlepší veterinární péči. Štěňata před předáním novému majiteli jsou odčervena, řádně očkována, očipována a zařazena do národního registru čipovaných zvířat. S pozdravem "Mír všem pejskům světa" zdravíme všechny milovníky zvířátek a přírody.

f t g